Szukaj

Warsztaty Dobrze nakręceni – od zera do prawdziwego filmowca

Interesujesz się filmem i tworzeniem go od tak zwanej podszewki? Chcesz poznać tajniki techniki scenicznej i pod okiem profesjonalistów zdobyć cenne wskazówki do tego, aby kiedyś w przyszłości zostać znanym reżyserem? A może być członkiem zespołu filmowego i pracować z największymi sławami szklanego ekranu? A kto wie, może to właśnie Twój film kiedyś obejrzymy w kinach, lub usłyszymy o Tobie, że zdobyłeś jakąś ważną filmową nagrodę. Często od małych kroków, od tak zwanego zera możemy stać się twórcami wielkich projektów. Taką właśnie szanse dają warsztaty filmowe „Dobrze nakręceni” organizowane przez Akademię Filmową Strony Dobra.

Od ekspozycji do kompozycji, planowania miejsca, gdzie powstanie nasz film, sztukę fotografii, aż po technikę operatorską. To te zagadnienia zgłębimy podczas całodziennych warsztatów. Jednak nic nie zdziałamy bez dobrych nauczycieli, dlatego poznajmy tych, którzy przeniosą nas w świat poszczególnych odsłon tworzenia filmu.

Jak odpowiednio ustawić kamerę, jakiego sprzętu i obiektywów używać, a przede wszystkim poznać podstawy kompozycji filmowej, w tę tematykę wprowadzi nas ks. Jarosław Gawęda, pomysłodawca tych warsztatów i twórca Strony Dobra – projektu ewangelizacyjno-edukacyjnego. Więc nieważne czy miałeś już kiedyś styczność z kamerą, czy jesteś świeżakiem, ten warsztat zapewni Ci podstawy do tego, by twoja twórczość osiągnęła lepsze wyniki.

Oglądając często jakiś film, dostrzegamy jak ogromnie ważną rolę w procesie tworzenia filmu ma lokalizacja. To ono właściwie daje nam poczucie głębi i autentyczności naszej produkcji. Podczas tego warsztatu dowiemy się także jak organizować pracę nad filmem, jak planować i zarządzać budżetem i terminami, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. W tej tematyce swoim doświadczeniem podzieli się z nami Arek Potaczek, twórca filmów fabularnych czy teledysków, Location Manager pracujący między innymi przy filmie „Akademia Pana Kleksa”.

Kolejnym naszym przewodnikiem będzie Zbyszek Łata, doświadczony fotograf współpracujący z wieloma firmami czy czasopismami. To właśnie dzięki jego bogatemu doświadczeniu dowiemy się jak w kreatywny sposób opowiedzieć historie, poznamy przepis na dobry kadr, a także odpowiemy na pytanie skąd czerpać pomysł na scenariusz. Bądź nie tylko odbiorcą, ale także twórcą i przekonaj się, że czasem nie trzeba wiele by z czegoś błahego stworzyć coś pięknego.

Podczas ostatniego okienka warsztatów zgłębimy tajniki sztuki operatorskiej. Myślę, że wielu z nas dostrzega, oglądając dowolny film, jak ważną rolę odgrywają w nim emocje, jak one są ukazane oraz jak przedstawiona jest narracja. A to przecież te aspekty pozwalają nam stworzyć niezapomniane historie. Tą ścieżką tematyczną poprowadzi nas znany w środowisku filmowym operator i właściciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, Wiktor Obrok.

Poznaliście już naszych nauczycieli, ale zapomniałam o tym, że przecież podczas pracy na planie filmowym potrzebujemy nie tylko wiedzy, czy dobrego sprzętu, ale także dobrej atmosfery i energii do działania.  Na początku warsztatów poprzez wspólną modlitwę i integrację zawierzymy Bogu nasze działania i stworzymy wspólnotę, natomiast w przerwie podczas delektowania się pizzą nabierzemy energii na resztę dnia i będzie okazja, aby wspólnie się zintegrować, porozmawiać czy wymienić się wrażeniami.

Przyszły filmowy twórco. Jeżeli chcesz poznać tajniki sztuki filmowej, poznać ciekawych ludzi to 18 maja zapraszamy do Kina Parafialnego ARKA przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach na warsztaty filmowe Dobrze Nakręceni. Wystarczy tylko, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Warsztaty Filmowe Dobrze Nakręceni. Zapraszamy i pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona. Niech to będzie dla ciebie niezapomniany czas i kto wie, może za kilka lat właśnie dzięki tym warsztatom rozpocznie się twoja droga do bycia reżyserem lub członkiem zespołu filmowego.

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content