Szukaj

Warsztaty muzyczne z Hubertem Kowalskim

Widzieliście kiedyś ochroniarza wysypiska śmieci? Nikogo nie dziwi natomiast widok strażnika przy „Mona Lisie” czy „Damie z łasiczką”. Dlaczego widok górskich szczytów powoduje, że milkniemy w zachwycie, natomiast nikogo nie rozczuli widok zgniłej skórki banana? Skąd taki podział?

– Patrząc na to, co piękne, nie pytamy: Dlaczego to tu jest?. Piękno usprawiedliwia byt. W konfrontacji z brzydotą pytamy: Czy nie można by tego zniszczyć, zmienić, poprawić?, dlaczego to tu jest? – napisał ks. Krzysztof Grzywocz, w jednej ze swoich konferencji pt. Doświadczenie piękna. – Gdy jawi się piękno, próba zmiany odbierana jest jako zdrada. To w tym doświadczeniu rodzi się przeczucie, że istnieje świat obiektywny, którego człowiek nie potrafi, ale i nie chce zmieniać. W nim odnajduje swoje zakorzenienie: W tobie są wszystkie me źródła (Ps 87, 7).

Piękno wprowadza w życie ład i harmonię, daje poczucie bezpieczeństwa, przynosi ukojenie i radość. Piękno jest wartością obiektywną. Tylko brzydota nazywana pięknem potrzebuje usprawiedliwienia. Piękno jest wartością, którą trzeba ochronić w sobie. Do tego chcemy zaprosić Cię do doświadczenia piękna muzyki! – Sama się nim zachwycam, chcę się tym doświadczeniem podzielić… Jeśli tylko chcesz, dołącz do nas, by ochraniać w sobie piękno, zachwycać się nim – łącząc przyjemne z pożytecznym oddawać cześć Temu, który jedynie jest Pięknem! – s. Katarzyna Dudko, pracująca przy kościele Arka Pana w Krakowie zaprasza na warsztaty muzyczne, które poprowadzi Hubert Kowalski.

Warsztaty będą realizowane w ramach czterech spotkań chóru Arka Cantores przy kościele Arka Pana w Krakowie-Bieńczycach. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu dostępnym na plakacie. 

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content