Szukaj

DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA ROWEROWA

DO RZYMU

W ROCZNICĘ ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

CEL WYPRAWY

Rowerzyści pragną dotrzeć do Rzymu, pokonując 1500 km na rowerze. Wyprawa jest kontynuacją rowerowej eskapady do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku. Tym razem rowerzyści chcą swoim wysiłkiem i zaangażowaniem podziękować Panu Bogu za dar światowych dni młodzieży zainicjowanych przez św. Jana Pawła II. Wyprawa jest także dziękczynieniem papieżowi Franciszkowi za niezwykłe spotkanie z młodzieżą z całego świata w Lizbonie w 2023 roku.

TERMIN WYPRAWY

Początek wyprawy będzie miał miejsce 28 lipca 2024 roku w kościele Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie. Rowerzyści zgromadzą się na Mszy św. pożegnalnej o godzinie 12.00, po której wyjadą w kierunku Czech. Powrót indywidualny każdego rowerzysty. W przypadku rezerwacji samolotowej termin wylotu z Rzymu nie może być wcześniejszy, niż 10 sierpnia 2024 r. tj. sobota. Organizator zapewnia możliwość transportu roweru do Polski (koszt: 300 zł)

WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW

Uczestnikami wyprawy mogą być młodzi ludzie w wieku 18-25 lat, pochodzący z Archidiecezji Krakowskiej, którzy dysponują odpowiednią kondycją fizyczną i werwą do życia, którym nie przeszkadzają trudne warunki życiowe i żywieniowe. Zapisy na wyprawę należy dokonać pod numerem 788615554. Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 25 rowerzystów.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Rowerzysta wyposażony ma być w rower górski z oponami szosowymi, antyprzebiciowymi. Rower winien być poddany serwisowi nie wcześniej, niż miesiąc przed wyprawą. Każdy rowerzysta winien wyposażyć się w zestaw 4 dętek zamiennych, właściwych dla swojego rowera. Podczas serwisu przygotowującego do wyprawy należy zwrócić uwagę na stan łańcucha. Konieczne są także sakwy bagażowe według własnych potrzeb.

PLAN WYPRAWY

Podane odcinki tras są propozycją. Ich realizacja zależy od wielu czynników: pogodowych, technicznych i zdrowotnych. Lokalizacja niektórych noclegów ma charakter przybliżony. Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej wyprawy w postaci noclegu w okolicy proponowanych odcinków. Odwdzięczymy się modlitwą, a Wasze intencje zawieziemy do Rzymu.

Przewidywana długość trasy: 1490 km

Dzień 1

Bodzanów –  Bielsko-Biała

Dzień 2

Bielsko-Biała – Kromeriz (Czechy)

Dzień 3

Kromeriz (Czechy) – Wiedeń

Dzień 4

Wiedeń – Graz

Dzień 5

Graz – Klagenfurt

Dzień 6

Klagenfurt – Gemona del Friuli

Dzień 7

Gemona del Friuli – Wenecja

Dzień 8

Wenecja – Rawenna

Dzień 9

Rawenna – Gubbio

Dzień 10

Gubbio – Terni

Dzień 11

Terni – Rzym

Dzień 12-14

pobyt w Rzymie

KOORDYNATOR PROJEKTU

Ks. Marcin Napora

Absolwent historii na Uniwersytecie Pedeagicznym i teologii na Uniwersytecie Papieskim JPII.
Pasjonat piłki nożnej, siatkówki, jazdy na rowerze i wszelkich aktywności.
Organizator wypraw rowerowych, w tym wyprawy do Lizbony na ŚDM 2023, organizator spływów kajakowych oraz pomysłu Młodzieżowych Pielgrzymek do Rzymu w ramach podziękowania za dar bierzmowania.
Wyświęcony na księdza Archidiecezji Krakowskiej w 2017 roku.
Aktualnie pełni posługę wikariusza na parafii w Bodzanowie.

Zobacz relację z trasy do Lizbony w 2023 roku

Skip to content