Szukaj

Wracaj do domu!

Jedno słowo, dwa szczególne miejsca, gdzie co roku tysiące młodych ludzi spotyka się, by wspólnie modlić się i chwalić Boga. O czym mowa?

Spotkanie Młodych na Lednicy i Festiwal Życia w Kokotku dwa festiwale, na które co roku przybywa tysiące młodych ludzi z całej Polski. Co sprawiło, że tegoroczne spotkania są wyjątkowe? Hasło, które wyjątkowo wpada w ucho każdego człowieka. „Wracaj do domu” — to pod tym hasłem odbędzie się czerwcowe już XXVIII Spotkanie Młodych na Lednicy i lipcowy Festiwal Życia w Kokotku.  

„Wracaj do domu” ile razy to hasło usłyszeliśmy z ust rodziców? Jednak hasło tegorocznego festiwalu odnosi się do trochę innego domu tego, w którym mieszka Chrystus. Pięknie mówi o tym o. Tomasz Nowak — duszpasterz XXVIII Spotkania Młodych:

— Dziś niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy Was zaprosić do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. A przede wszystkim, by być RAZEM. Dom to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą.

Stwórzmy taki nasz Boży DOM i spotkajmy się wspólnie 1 czerwca na Polach Lednickich. Informacje i zapisy na stronie XXVIII Spotkanie Młodych LEDNICA2000 (spotkanielednica2000.pl)

Jednak, gdyby ktoś nie mógł zjawić się 1 czerwca na Lednicy, lub nie miał planów na początek wakacji to od 8-14 lipca zapraszamy na Festiwal Młodych do Kokotka. To połączenie modlitwy, duchowych treści, ale także świetnej wakacyjnej rozrywki. Codzienna Msza Święta, adoracja, konferencje, ale także impreza integracyjna, koncerty m.in. niemaGotu, Siewców Lednicy, Mesajah, wieczór uwielbienia z 3 dni i 3 noce oraz z Marcinem Zielińskim, a także trochę sportu dzięki Biegowi Festiwalowicza to wszystko odbywać się będzie przez cały tydzień. Jak mówi o. Tomasz Maniura twórca Festiwalu Życia sens tego, że i spotkanie na Lednicy i Festiwal Życia występują pod jednym hasłem, jest dużo głębszy:

— Na Festiwalu Życia będziemy mówić o Kościele jako domu, do którego możemy wracać ze wszystkimi swoimi trudnościami, ale i zwycięstwami. A poprowadzi nas w tych rozważaniach starotestamentalna postać Estery — zapowiada o. Tomasz.

Pełen program, bilety i wszystkie informacje dostępne są na stronie Festiwal Życia – Największy chrześcijański plenerowy festiwal w Polsce (festiwalzycia.pl)

„Wracaj do domu” — niech te słowa będą dla każdego człowieka ważnym przekazem, że w domu zawsze czeka ktoś, kto przez okno wypatruje naszego powrotu.

 

Grafika pochodzi ze strony Facebook

 

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content