Szukaj

Głośmy Boże Miłosierdzie

Tak, jak prosił wielki apostoł Bożego Miłosierdzia św. Jan Paweł II aby przekazywać światu ogień miłosierdzia co rok dzień przed drugą niedzielą Wielkanocną w sobotnie przedpołudnie ma miejsce wydarzenie o nazwie „Róża dla Jezusa Miłosiernego”.

Już po raz kolejny Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkich, aby wspólnie głosić Boże Miłosierdzie i zaprosić ludzi na wspólne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia. Świętujemy poprzez Radosny Taniec Wielkanocny, gdyż trwamy jeszcze w okresie Oktawy Wielkanocnej i jesteśmy pełni radości, z tego, że Jezus zmartwychwstał, modlimy się jedną z najpiękniejszych modlitw jaką jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w wielu językach, a także dzielimy się z drugim człowiekiem naszym symbolem – białą różą, do której dołączony jest fragment z Dzienniczka Siostry Faustyny i zapraszamy do wspólnego świętowania Niedzieli Miłosierdzia. Jak możemy przeczytać na fanpage’u wydarzenia na Facebook’u biel kwiatów nawiązuje do białego tygodnia obchodzonego po Wielkanocy, kiedy to katechumeni, którzy przyjęli chrzest w Wigilię Paschalną przychodzili na liturgię i katechezę wtajemniczającą ich w chrześcijaństwo. Natomiast róża z kolei często była opisywana na kartach Dzienniczka jako symbol szczególnej relacji siostry Faustyny z Jezusem.

W tym roku zapraszamy wszystkich 6 kwietnia na krakowski Rynek na godzinę 13.00. Zapraszajmy, wspólnie świętujmy i głośmy Boże Miłosierdzie na krańce świata. Więcej o całym wydarzeniu, filmik z układem tanecznym możemy znaleźć na fanpage’ u „Róża dla Jezusa Miłosiernego” na Facebook’ u.

Fot. Archidiecezja Krakowska

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content