Szukaj

Z Duszpasterstwem Młodzieży na Lednicę

Już 1 czerwca spotykamy się po raz kolejny pod Bramą Rybą na Spotkaniu Młodych na Lednicy. Czy znasz wszystkie lednickie tańce? Pragniesz tańcem wielbić Boga? A może pragniesz spędzić ten czas pełen modlitewnego skupienia, będąc wśród tysięcy młodych ludzi na polach? Dołącz do grupy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Już po raz kolejny Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Pola Lednickie. W tym roku tworzymy dwie osobne grupy. Jedna to osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu jako uczestnicy. Natomiast drugą grupę stworzą młodzi, które pragną tańcem chwalić Pana Boga. Stworzą oni grupę tancerzy lednickich, którzy będą w samym centrum lednickiego spotkania. Jednak, aby dołączyć do grupy tancerzy, jest kilka bardzo ważnych aspektów, o których należy pamiętać.

Najważniejszym elementem jest znajomość tańców lednickich. Nie jest łatwo tańczyć, nie znając kroków, gestów, czy całego układu tanecznego. Ważny także jest udział w spotkaniu, które zweryfikuje znajomość tańców. Będzie to taka mała próba przed tym, co działo się będzie już na Lednicy.

Charakterystycznym elementem tancerza lednickiego jest biały strój. Zazwyczaj pogoda podczas spotkania dopisywała i było ciepło, a niekiedy nawet gorąco. Dlaczego warto mieć na uwadze, aby strój był lekki i miał odpowiednią długość (poniżej kolan i poza ramiona). Niech wasz strój nie posiada żadnych widocznych napisów i zabierzcie coś ciepłego, aby założyć wieczorem, gdy zrobi się chłodno. Butelka wody lub izotoniki. Dbajmy o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Chrońmy także przed słońcem naszą skórę-krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne na pewno trzeba dorzucić do swojego bagażu. Tancerze mają także czas wolny podczas spotkania, aby skorzystać z punktów, ale gdy są wzywani na wyznaczone miejsce, bezzwłocznie mają się tam udać.

Jako uczestnik natomiast pamiętaj o warunkach pogodowych (może być gorąco, ale też zimno). Różnie być może. Pamiętaj, że Pola Lednickie to nie pole namiotowe, dlatego nie zabieramy namiotów. I koniecznie krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, oraz wodę i coś do zjedzenia.

Koordynatorem wyjazdu jest ks. Jarosław Gawęda, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Poniżej kilka kwestii organizacyjnych. Koszt wyjazdu to 210 zł.  Wyjazd z Krakowa w nocy z piątku na sobotę 1 czerwca, powrót w niedzielę około południa. Jeśli zgłaszamy grupę i część jej bierze udział w spotkaniu jako tancerze, a część to uczestnicy to robimy dwa osobne zgłoszenia. Ma to związek, z tym że te osoby pojadą w osobnych autokarach. Osoba zgłaszająca grupę jest za nią odpowiedzialna i zapewnia opiekę dla nieletnich.

To tak w skrócie. Po więcej informacji zapraszamy do formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod artykułem. Zapewniam, że z nami i z Panem Bogiem spędzisz niezapomniany czas.

https://forms.gle/DhxtgsRP9kk6zXJj8

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content