Szukaj

Styczeń w kinie parafialnym Arka

Wspaniałe emocje, poruszające historie i wiele niezapomnianych chwil — Kino Parafialne Arka świętuje już swój pierwszy rok istnienia. Rozpoczynamy kolejny rok kinem pełnym inspiracji, a każdy seans to podróż w nieznane, pełna wzruszeń podróż w świat ducha i emocji. Zarezerwujcie swoje miejsca i razem z nami uczcijmy pierwszą rocznicę niezapomnianymi seansami filmowymi!

6 stycznia – “Sound of Freedom. Dźwięk wolności” o 15:30

W tym dniu świętujemy rok istnienia Kina Parafialnego Arka, z tej właśnie okazji przygotowaliśmy specjalny pokaz filmu “Sound of Freedom. Dźwięk wolności” o godzinie 15:30. To opowieść oparta na prawdziwej historii Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA. Ballard postanowił zrezygnować z pracy, aby poświęcić swoje życie na ratowanie dzieci przed losem gorszym niż śmierć. To niezwykle poruszające dzieło, które z pewnością wstrząśnie sercami widzów. Uwaga! Film dla widzów powyżej 15 lat.

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności. Teraz można go zobaczyć także w naszym kinie.

7 stycznia – “Księga Ksiąg” i “The Chosen

Kolejny dzień przynosi dwie emocjonujące produkcje. O godzinie 12:15 zapraszamy dzieci na drugi odcinek “Księgi Ksiąg” zatytułowany “Próba! (Abraham i Izaak)”, a o 14:00 na trzeci odcinek “The Chosen” – “Lekarzu, ulecz się sam”. To doskonała okazja, by zanurzyć się w fascynujących biblijnych historiach.

14 stycznia – “Księga Ksiąg” i “The Chosen” – ciąg dalszy

Kolejna niedziela to kontynuacja emocji! O godzinie 12:15 obejrzymy trzeci odcinek “Księgi Ksiąg” – “Jakub i Ezaw”, a o 14:00 czwarty odcinek “The Chosen” – “Oczyszczenie cz. 1”. Czekają nas kolejne poruszające momenty i zwroty akcji.

21 stycznia – “Księga Ksiąg” i “Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa

W połowie miesiąca czeka nas prawdziwe kino duchowe! O godzinie 12:15 zapraszamy dzieci na czwarty odcinek “Księgi Ksiąg” – “Wypuść Mój Lud (Mojżesz)”, a o 16:00 na “Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. To niezwykle inspirujący film opowiadający historię Carla Acutisa, który pozostawił ślad miłości i wiary. Uwaga! To już ostatni pokaz tego filmu w naszym kinie.

Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 roku na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 roku, podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo). Jego opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz. Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną…

Niebo nie może czekać to poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino. Jest przy tym – co szczególnie wartościowe – kinem międzypokoleniowym. Na jednym seansie wzruszeni dziadkowie, rodzice i ich dorastające wnuki czy dzieci? Zdecydowanie to ten film!

28 stycznia – “Księga Ksiąg” i “The Chosen

Ostatni tydzień stycznia to doskonałe zakończenie tego filmowego festiwalu. O godzinie 12:15 obejrzymy piąty odcinek “Księgi Ksiąg” – “Dziesięć Przykazań”, a o 14:00 piąty odcinek “The Chosen” – “Oczyszczenie cz. 2”. To obowiązkowe seanse dla wszystkich miłośników poruszających historii, które zmieniły historię świata.

Rezerwacje na wszystkie seanse są już dostępne na stronie internetowej Kina Parafialnego Arka. Serdecznie zapraszamy do spędzenia styczniowych niedziel w magicznej atmosferze kina, pełnej wzruszeń i niezapomnianych wrażeń. Nie przegapcie okazji, by zacząć rok kinem pełnym emocji i duchowej inspiracji!

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content