Szukaj

Studenci FDNT zapraszają na Dzień Papieski

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została założona w 2000 i wspiera zdolną młodzież z całej Polski poprzez comiesięczne stypendium, formację we wspólnotach, rekolekcje oraz wakacyjne obozy. Najważniejszym dniem dla jej członków jest Dzień Papieski. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wszyscy wierzący łączą się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiają się w nauczanie św. Jana Pawła II.

Tegoroczny XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II — Cywilizacja życia” obchodzony będzie 15 października 2023 roku. Jest to przede wszystkim zbiórka pieniędzy przy kościołach na rzecz funduszu stypendialnego, ale także szerzenie nauczania papieża Polaka. Stypendyści, chcąc szerzyć nauczanie św. Jana Pawła II, ale także dzielić się swoimi zdolnościami, przygotowują wiele wydarzeń, podczas których jest możliwość dodatkowego wsparcia Fundacji. Organizowane wydarzenia objęte są patronatem honorowymi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. W tym roku dzieje się bardzo dużo. Zobaczcie sami.

 

Konferencja „Cywilizacja życia”

Konferencja „Cywilizacja życia”, rozpocznie się 7 października o godz. 10.00 w Centrum św. Jana Pawła II, a zakończy Eucharystią o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Mówcy przybliżą tematy związane z niezwykle wysoką wartością, jaką jest życie. Swoim świadectwem, wiedzą i doświadczeniami podzielą się sami stypendyści Fundacji z Krakowa, a także: Anna Paruch, Tomasz Samołyk, Anna Bonk, Karol Sobczyk, Natalia Nieużyła, Mikołaj Grzanka. Nie zabraknie czasu na modlitwę, indywidualne rozmowy i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji.

Jest to wydarzenie bezpłatne dla wszystkich, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz internetowy. Szczegóły i formularz do zapisów:

strona www
formularz zapisów

 

Belgijka na Rynku Głównym

Tradycją jest organizowana od kilku lat w wielu miastach w Polsce Belgijka. W Krakowie Belgijka na Rynku Głównym odbędzie się 14 października o godz. 17.00. Stypendyści FDNT zgromadzą się przy kościele św. Wojciecha na Rynku, aby dać świadectwo swojej wiary poprzez taniec. W ten sposób integrują się z mieszkańcami miasta i turystami obecnymi w tym czasie na Starym Mieście, a także dzielą się swoim doświadczeniem wspólnoty i młodzieńczej radości.

Teatr od młodzieńczych lat był wielką miłością Karola Wojtyły. Stypendyści, chcąc kontynuować jego dzieło, podjęli wyzwanie i spróbują swoich sił, stając na scenie.

 

Spektakl „Przed sklepem jubilera”

W dniu 14 października o godz. 19.30 wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na spektakl „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu studentów w Auli św. Kingi, w parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Komandosów 18 w Krakowie. Wydarzenie jest otwarte i są na nie zaproszeni wszyscy zainteresowani. Sztuka opowiada o rozmaitych rodzajach miłości, tej nieodwzajemnionej, spragnionej i poszukującej. Spektakl od strony technicznej jest wspierany przez Stronę Dobra.

 

Gra miejska „Papieskie poszukiwania”

Gra miejska „Papieskie poszukiwania” rozpocznie się 8 października o godz. 14.30. Każdy może wziąć w niej udział -jest ona świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, do zwiedzenia miasta a przy okazji do wygrania ciekawych nagród.

W różnych miejscach Krakowa związanych z życiem Świętego takich jak Centrum Jana Pawła II,  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia czy Bazylika Mariacka znajdować się będą plakaty z hasłem “Papieskie poszukiwania” oraz kodami QR, które po zeskanowaniu przeniosą uczestników do aplikacji, w której należy odpowiadać na różne pytania związane z życiem papieża w mieście. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty, które 15 października na miasteczku rodzinnym przy Centrum Jana Pawła II będzie można wymienić na nagrody.

 

Eucharystia w Sanktuarium św. Jana Pawła II

Centralnym punktem obchodów w Krakowie jest uroczysta Eucharystia (transmitowana przez TVP) w Sanktuarium św. Jana Pawła II  na Białych Morzach w niedzielę 15 października o godz. 9.30. Stypendyści w sposób szczególny będą modlić się w intencji Fundacji, wszystkich stypendystów i darczyńców.

W tym dniu zapraszamy całe rodziny na miasteczka rodzinne przy Centrum św. Jana Pawła II i kościele św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Będą działały od rana (9:00) do wieczora (16:00). Stypendyści zaproponują najmłodszym wiele atrakcji: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, konkursy z nagrodami, balony, watę cukrową. Nie zabraknie także czegoś dla dorosłych. Za dobrowolną ofiarę, będzie można otrzymać upieczone przez stypendystów ciasta, a także tradycyjne papieskie kremówki.

Jeżeli nie będziesz mógł uczestniczyć w wydarzeniach, zachęcamy do wsparcia stypendystów wpłacając pieniądze na e-zbiórkę.

Autor tekstu: Aleksandra Żaba

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content