Szukaj

Pierwszy etap rowerowej wyprawy na ŚDM ukończony -1566 kilometrów w 9 dni

Omdlałe nogi, pot i problemy sprzętowe, ale również dużo uśmiechu i modlitwy — tak w telegraficznym skrócie można opisać pierwszy etap rowerowej wyprawy na Światowe Dni Młodzieży. Ksiądz Marcin Napora, Bartłomiej Michulec i Marcin Kidoń dzielnie radzą sobie z kolejnymi kilometrami, a podsumowanie pierwszego etapu ich podróży już wylądowało na naszym kanale na YouTube!

Droga z Krakowa do Lizbony nie należy do najkrótszych i przejechanie jej rowerem wymaga ogromnego przygotowania zarówno tego logistycznego, jak i fizycznego. Ksiądz Marcin Napora codziennie relacjonuje wyprawę na swoim Facebooku i oprócz drobnych problemów sprzętowych, jak na razie wszystko idzie po myśli pielgrzymów.

Jak możemy przeczytać w podsumowaniu pierwszego etapu rowerzyści przemierzyli już 1566,3 kilometra, w następujących odcinkach:

Dzień 1: 100,7 km
Dzień 2: 165,3 km
Dzień 3: 184,4 km
Dzień 4: 177,5 km
Dzień 5: 181,9 km
Dzień 6: 235,8 km
Dzień 7: 171 km
Dzień 8: 199,1 km
Dzień 9: 150,6 km
 
Jednak nie sama długość trasy sprawia największe trudności, ale również przewyższenie, które na przestrzeni całego pierwszego etapu wyniosło 12716 metrów.
 
Więcej na temat trasy, noclegów, przygód i wszystkiego, co związane z tą wyprawą usłyszycie na naszym kanale YouTube:
 
 

 

Podejmij wyzwanie

Warto podjąć wyzwanie, które rzuca nam ks. Marcin, Bartek i Marcin. Skorzystajmy z dobrej pogody i siądźmy na rower! Udostępniajcie w social mediach swoje trasy rowerowe, opisując je hasztagiem #roweroweSDM. Pokażmy chłopakom, że nie są sami! Dajcie znać  o swoich postępach — najlepiej w wiadomości prywatnej na Facebooku lub oznaczając hasztagiem. My będziemy zliczać odległości. Uzbierajmy również 3.800 km do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży.

 

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content