Szukaj

Największy Dar – doskonały film na święta o… przebaczeniu

Dziki zachód. Klasyczny konflikt ciągnący się pokoleniami pomiędzy dwoma kowbojami rozwiązać można tylko w jeden sposób. Kto pierwszy wyciągnie broń i odda celny strzał, ten wygrywa. Teoretycznie jest to szczęśliwe zakończenie. Film „Największy dar” uświadamia nam jednak że to wcale nie jest zakończenie, ale początek nieskończonego łańcucha zemsty. Na planie tego klasycznego westernu reżyser Juan Manuel Cotelo (będący jednocześnie reżyserem jak i odtwórcą głównej roli) przeżywa kryzys twórczy. Czy zawsze musi być tak że dobry zabija złego? Czy to jest prawdziwe szczęśliwe zakończenie? Czy nie da się przerwać tej linii zła? Czy nie da się zła zamienić w dobro?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania reżyser, opuszcza plan filmowy i udaje się w podróż po świecie aby spotkać osoby, którym udało się wyrwać z kajdan zła i nienawiści. Odnajduje osoby które przebaczyły swoim oprawcom a także które zrozumiały, jak wielkie zło wyrządziły innym. Konwencja filmu jest dość nietypowa. Te prawdziwe, przejmujące historie, fabularnie osadzone są w westernowej komedii.

Film uświadamia nam, że nie musimy być biernymi niewolnikami dziejącego się wokół nas zła. Nie musimy tylko przyglądać się temu z zewnątrz. Możemy podjąć działanie, które sprawi, że świat wokół nas będzie piękniejszy. Oczywiście kwestia wybaczenia to bardzo trudny temat naszego życia. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś doświadcza jakiegoś okrutnego zła. Osoby, które opowiadają w filmie o swoich trudnych doświadczeniach, podkreślają rolę wiary, która dała im siłę, aby zobaczyć w drugim człowieku bliźniego.

Ta polsko-hiszpańska produkcja, której dystrybucja obejmuje blisko 40 krajów, powstała dzięki finansowemu wsparciu drobnych darczyńców z obu krajów. Polskim producentem jest Dom Wydawniczy Rafael.

Film można obejrzeć w serwisie Katoflix -> tutaj lub zakupić na DVD.
Mamy nadzieję, że wkrótce będzie również można obejrzeć go w repertuarze Parafialnego Kina Arka.

Zobacz oficjalny zwiastun:

Produkcja: Infinito+1 (Hiszpania), Rafael Film (Polska)

Reżyseria: Juan Manuel Cotelo

Scenariusz: Juan Manuel Cotelo

Zdjęcia: Alexis Martinez

Dźwięk: The Last Monkey

Montaż: Alexis Martinez

Producent: Simona Puscas

Polski dystrybutor: Rafael Film

Data premiery polskiej: 8 marca 2019

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content