Szukaj

Festiwalowe lato z Jezusem

Zbliża się czas wakacji. Czas odpoczynku od szkoły i nauki. Często zadajemy sobie pytanie, a nawet planujemy dużo wcześniej, gdzie ten czas spędzić? Obozy czy wyjazdy z rodzicami to z tych propozycji korzystamy najczęściej. A jak często myślimy o wakacjach spędzonych z Jezusem? Z Jego słowem, miłością i doświadczając Jego obecności w Eucharystii? A może uwielbiając Go muzyką lub głosić Jego naukę innym? W wielu miejscach w Polsce odbywają się festiwale religijne lub rekolekcje, na które przybywa co roku tysiące osób pragnących doświadczyć Bożej obecności. Oto kilka propozycji. Przeczytaj i sprawdź – może i ty znajdziesz coś dla siebie.

 

Strefa Chwały

 

miejsce: Stary Sącz

termin: 4-9 lipca 2024.

wiek: rodziny z dziećmi i młodzież

zapisy: link

Modlitwa, rekolekcje, muzyka to tylko przedsmak tego, co działo się będzie na samym początku wakacji. Strefa Chwały już od 30 lat przyciąga do Starego Sącza tysiące młodych ludzi, a także rodzin z dziećmi. Zapewniamy czas dla każdego od najmłodszych do najstarszych. Spotkamy wielu znakomitych gości, którzy przez te kilka dni zaszczycą nas swoją obecnością. A będą z nami m. in. bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski, którzy będą przewodniczyć Eucharystii. Usłyszymy wiele konferencji m. in. o. Archanioła Borka, o. Tomasza Maniury i wielu innych zaproszonych gości. Nie zabraknie także dobrej muzyki, którą będziemy wielbić Boga. Zadbają o to Arkadio, Play and Pray czy Adam Czapla. Dlatego nie może zabraknąć też ciebie. Wypełnij ten czas Bożą obecnością i otwórz swoje serce na Jego działanie.

 

Festiwal Życia

 

hasło: „Wracaj do domu”

miejsce: Kokotek

termin: 8-14 lipca 2024

wiek: 18-35

zapisy: link

Początek wakacji rozpoczniemy mocnym akcentem. Już po raz siódmy ojcowie oblaci zapraszają nas na Festiwal życia. Czas modlitwy, wspólnej integracji, wartościowych konferencji i warsztatów, a także dobrej muzyki, i trochę sportowej aktywności. Co nas czeka w tym roku? Kogo możemy spotkać lub usłyszeć? Spotkać i usłyszeć na pewno będziemy mogli Pana Jezusa. Każdy dzień będziemy rozpoczynać modlitwą. Natomiast punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia pod przewodnictwem naszych biskupów. Będzie z nami m.in. bp Grzegorz Suchodolski, bp Adam Bab, bp Robert Chrząszcz. Teatr, taniec, plastyka i sport- to tylko kilka tematów warsztatów, które będą odbywać się w ciągu dnia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wysłuchamy także konferencji naszych gości: Edyta i Łukasz Golcowie, ks. Tomasz Trzaska czy s. Ludmiła Świerczyna. Tegoroczna edycja Festiwalu Życia połączyła siły z Lednicą, więc także nie mogło zabraknąć naszych Lednickich przyjaciół. Będą z nami o. Tomasz Maniura oraz Siewcy Lednicy. Jednak czym byłby dobry festiwal bez dobrej muzyki. Każdego wieczoru będziemy bawić się przy muzyce innego zespołu. Będą z nami C-Boll, NiemaGotu, Mesajah. Festiwal odbywa się pod gołym niebem i śpimy pod namiotami, dlatego pamiętaj o spakowaniu odpowiedniego bagażu. I nie zapomnij o zapakowaniu dużej dawki dobrego humoru. Kokotek czeka właśnie na Ciebie. Zapisz się i przeżyj tydzień pełen cudownych chwil.

 

Wołczyn

 

hasło: „Dotyk pokoju”

miejsce: Wołczyn

termin: 22-26 lipca 2024

wiek: 15-30 lat

zapisy: link

Miejscem, w którym warto spędzić wakacyjny czas jest Wołczyn. Nieprzerwanie od 30 lat Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej zaprasza młodzież na swoje spotkanie. Kilka dni, w czasie których uczestnicy biorą udział w modlitwie, uczestniczą w konferencjach czy warsztatach. W jubileuszowym 30 spotkaniu wezmą udział wyjątkowi goście m. in. s. Teresa Pawlak, raper Edzio czy ks. Rafał Główczyński. Podczas festiwalu będzie nie tylko modlitewnie, ale także tanecznie, sportowo i muzycznie. A kto o to zadba? Anna Madej, Worship Style, Dariusz Orłowski, czy Wołczyńska Akademia Sportu – to oni poprowadzą warsztaty dla uczestników. Hasło tegorocznego spotkania kieruje nas do Ewangelii św. Jana. Jezus pomimo drzwi zamkniętych przychodzi do Apostołów i mówi „Pokój Wam”. I właśnie tej tematyki pokoju będziemy przez te kilka dni dotykać. Będziemy zgłębiać to, co szczególnie w dzisiejszych czasach jest nam tak bardzo potrzebne, o co prosimy przy każdej modlitwie. Jednak, gdy zaczniesz pakować swój bagaż pamiętaj o jednym. Festiwal odbywa się pod gołym niebem. A więc namiot oraz śpiwór i inne potrzebne rzeczy potrzebne, aby przetrwać biwakowe warunki. Ale przede wszystkim pamiętaj o pełnym bagażu… dobrego humoru. Dlatego nie zwlekaj. Bracia Kapucyni, ale przede wszystkim On, którego jak nazywamy w jednej pieśni – Książe Pokoju czekają na Ciebie.

 

Przystanek Jezus

 

hasło: „Budujemy Kościół bez ścian”

miejsce: Trzciniec k. Czaplinka

termin: 29 lipca- 3 sierpnia 2024

wiek: od 18 lat

zapisy: link

Co rok tysiące młodych przyjeżdża na jeden z największych festiwali. Mowa tutaj o Przystanku Woodstock. I to właśnie w ramach tego festiwalu organizowany jest Przystanek Jezus. Już od 15 lat młodzi mają możliwość dzielenia się Słowem Bożym. Zainicjowany został przez bp Edwarda Dajczaka. Pierwsze dni festiwalu to rekolekcje dla ewangelizatorów, następne ewangelizacja podczas festiwalu. Teatr, taniec, pantomina czy koncerty to tylko przykładowe formy ewangelizacji. Ciekawym elementem festiwalu jest spotkanie „Zagnij księdza”. Jest to możliwość zadania księdzu pytania, na które często wspólnie poszukujemy odpowiedzi. Spędzamy czas na polu namiotowym, także pamiętaj o odpowiednim bagażu. Przeżyj kilka dni w duchu ewangelizacji. Niech będzie to czas twojej otwartości na Boże Słowo.

 

Pielgrzymka

 

hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

miejsce: Kraków- Jasna Góra, Częstochowa

termin: 6-11 sierpnia 2024

wiek: bez ograniczeń

zapisy: link i zapisy w parafiach

Wakacje to czas nie tylko wyjazdów, ale także pielgrzymek. Pielgrzymujemy do różnych miejsc najczęściej związanych z Maryją. Licheń, Gidle czy Piekary Śląskie to tylko kilka przykładów. Jednak takim miejscem, do którego pielgrzymi wyruszają z całej Polski jest Częstochowa. To tutaj do stóp Matki Bożej co roku dociera tysiące pielgrzymów z różnych stron kraju niosąc swoje intencje. Z naszej Archidiecezji Piesza Pielgrzymka Krakowska wyruszy już po raz 44. Szczególnie do młodych skierowana jest grupa 13 pod przewodnictwem naszego duszpasterza młodzieży ks. Marcina Filara. Patronem grupy jest jeden z najmłodszych i najbardziej znany błogosławiony – Carlo Acutis. Właśnie on pomaga nam poznać siebie i odkryć swoje życiowe powołanie. Ukazuje nam także jak poprzez modlitwę i służbę Bogu działać w życiu innych ludzi. Czas pielgrzymowania to nie tylko czas modlitwy. Rozważamy Słowo Boże, dużo śpiewamy, ale przede wszystkim tworzymy wspólnotę, poznając nowych ludzi. Tworzą się relacje, które później stają się przyjaźniami, a nawet na pielgrzymkach poznają się przyszłe małżeństwa. Dołącz do grupy 13m lub do innych wspólnot i niech czas pielgrzymowania będzie dla ciebie wzbogacony w Bożą łaskę.

 

 

Golgota Młodych

 

hasło: „Światłocień”

miejsce: Serpelice nad Bugiem

termin: 22-25 sierpnia 2024

wiek: od 16 roku życia

zapisy: link

 Co łączy Serpelice i Kapucynów? Jakie przesłanie niesie nazwa festiwalu? I co czeka nas podczas ostatniego przed „osiemnastką” spotkania? Poniżej znajdziecie odpowiedź i inspiracje, gdzie spędzić wartościowo ostatnie dni wakacji.

Już od 17 lat odbywa się Golgota Młodych. Golgota, miejsce czaszki, cel, do którego dążył Jezus, aby oddać za nas życie. To tam ukazane zostało apogeum miłości Boga do człowieka. Dlatego tematy spotkań miały ukierunkowywać nas młodych na krzyż Chrystusa. To krzyż jest naszym drogowskazem i to przesłanie niesie z sobą Golgota Młodych. Temat tegorocznego spotkania opiera się o fragment encykliki papieża Franciszka „Amoris leatitia”. Spróbujemy spojrzeć na nasze relacje i wspólnoty, jak je budujemy i rozwijamy. Skupimy się na relacjach pomiędzy kobietą a mężczyzną w przyjaźni, ale także w małżeństwie. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Boże Słowo pomogą nam spojrzeć jak ważne są zdrowe relacje. Odniesiemy się również do tego, jak Bóg buduje relacje z nami. Nie zabraknie z nami również gości. Będą z nami bp Edward Dajczak, Monika Białkowska, Marta Jakubczyk, br. Mateusz Stachowski. Nie zapomnij o namiocie i niezbędnych rzeczach, i ciepłych ubraniach. Sierpniowe noce mogą już być nieco chłodniejsze. Stwórzmy piękną wspólnotę i niech krzyż stanie się dla ciebie drogowskazem życia. Zapisz się i weź udział w Golgocie Młodych.

 

Chwała Mu

 

miejsce: Tauron Arena Kraków

termin: 24-25 sierpnia 2024

zapisy: link

Historia koncertu Chwała Mu sięga 2021 roku. Marcin Zieliński, ewangelizator stworzył wraz z wieloma osobami 14 odcinków audio-wizualnych. Pieśni chrześcijańskie w wyjątkowych aranżacjach niosące z sobą chęć otwarcia się na Boga w życiu człowieka. W ciągu roku zainteresowanie wzrosło, ale także ewoluował sam festiwal przenosząc się na scenę. Koncert gościł już w Łodzi i we Wrocławiu, a w tym roku przyszedł czas na Kraków. Michał Król, Mateusz Ziółko, Gabi Gąsior i wielu innych artystów będzie prowadzić nas swoją muzyką poprzez te dwa dni uwielbienia Jezusa. Jeśli muzyką i śpiewem wielbisz Pana Boga to ten koncert jest idealny dla ciebie. Może to być też idealne zakończenie wakacji, dziękczynienie za wspaniały czas, ale także może to być czas modlitwy za to wszystko, co przed tobą.

 

Jak można dostrzec jest wiele opcji dla każdego od najmłodszego do dorosłego. Nowe relacje, przyjaźnie, wartościowi goście, oraz Boże Słowo i Jego obecność. To te wartości, których możesz doświadczyć spędzając wakacje z Jezusem. Zapewniam, że z Nim na pewno nie będzie nudno, przeżyjesz wspaniałe wakacje i wrócisz z nich z ogromną ilością pozytywnej energii.

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content