Róża dla Jezusa Miłosiernego 2023

W 1938 w łagiewnickim klasztorze Siostra Faustyna zapisała w dzienniczku „Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.” (Dz. 1732)

Odnosząc się do tych słów Jezusowej obietnicy, w czasie ostatniej pielgrzymki do Łagiewnik, św. Jan Paweł II powiedział: „Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść „iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście” Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

– Ten czas nie jest czasem łatwym. Potrzeba nowego spojrzenia na świat, który tworzymy, czyli wyobraźni miłosierdzia. Tę wyobraźnię miłosierdzia chcemy budować otwierając się na łaski Jezusa Miłosiernego, ale także przekazując jego zaproszenie do świętowania Święta Bożego Miłosierdzia, w niedzielę po Wielkiej Nocy. – mówił w tamtym roku ks. Bogusław Seweryn – Jezus przygotował morze łask, których chce udzielać. Nie bójmy się przyjść do Niego, tak jak Tomasz i włożyć swoich rąk i oddać się Jemu całemu, by móc te łaski zaczerpnąć. – Miłosierdzie Boże nadal nie jest znane, dlatego flashmob „Róża dla Jezusa Miłosiernego” jest okazją do tego zaprezentować światu źródło naszej radości.

 

 

Plan wydarzenia w sobotę, 15 kwietnia 2023:

10:00 – próba tańca na Małej Tauron Arenie (potrzebne jest obuwie na przebranie)

13:00 – Róża dla Jezusa na rynku w Krakowie.

Trzeba przygotować się do wydarzenia:

– objąć je modlitwą,

– przygotować biały strój,

– przećwiczyć taniec (film instruktażowy pod formularzem zapisów).

Źródło: diecezja.pl/własne

 

1. Link do zapisów do Grupy Strony Dobra:

Dołącz do naszej grupy na fb:

Róża dla Jezusa Miłosiernego 2023

 

Film instruktażowy:

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Opieka wytchnieniowa jako realna potrzeba

Opieka wytchnieniowa to forma opieki i wsparcia dla osób, które opiekują się ciężko chorymi lub przewlekle chorymi członkami rodziny lub innymi bliskimi

Modlitwa albo psikus

– Chodzi o to, żeby te dzieci miały przez ten moment taką chwilę pozytywnego kontaktu z ludźmi kościoła, bo być może będą

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content