grupa strona dobra

Światowe Dni Młodzieży
w Lizbonie 2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Czym są Światowe Dni Młodzieży?

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych z całego świata. Nie tylko z papieżem, bo następca św. Piotra uczestniczy dopiero w końcówce spotkania. Młodzież przyjeżdża, by spotkać się ze sobą, ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów by poznać realia życia swoich gospodarzy i dzielić się młodzieńczą radością wiary.

Porto

Dni w diecezji Porto

Fatima

Spotkanie grup z Archidiecezji Krakowskiej

Lizbona

Wydarzenia centralne

26-31 lipca 2023 r.
Dni w diecezji Porto

Pierwszą częścią ŚDM są tzw. “Dni w diecezjach”. Oznacza to, że najpierw wybierzemy się do północnej Portugalii. Jest to piękny i radosny czas integracji młodych, wierzących ludzi z różnych krajów.

1-6 sierpnia 2023 r.
Wydarzenia centralne w Lizbonie

Po odwiedzinach diecezji udamy się do Lizbony, aby uczestniczyć w wydarzeniach centralnych: katechezach, ceremoniach otwarcia i powitania papieża, festiwalu młodych a także w nocnym czuwaniu i Mszy Posłania z papieżem.

7 sierpnia 2023 r.
Pielgrzymka do Fatimy

Po zakończeniu wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży zostajemy w Portugalii do 8 sierpnia. Skorzystamy zatem z okazji, by wybrać się na pielgrzymkę do Fatimy.

Skąd jesteśmy?

Nasza grupa nie jest grupą parafialną. Łączymy wiele parafii i wspólnot. Pochodzimy z różnych miejsc i jesteśmy w różnym wieku. Ale łączy nas jedno – pragnienie doświadczenia międzynarodowej wspólnoty młodych Kościoła, jaką dają Światowe Dni Młodzieży.

0
uczestników
0
parafie

Jakie działania już podejmowaliśmy?

Przed Wszystkimi Świętymi można było nabyć u nas za ofiarę znicze. Przygotowując tą akcję mogliśmy sprawdzić się w regularnej pracy – transportu, rozładunku, magazynowania, wydawania towaru a także rozliczenia. 

W jedną niedzielę adwentu można było u nas otrzymać za dobrowolną ofiarę opłatki na stół wigilijny.

Od stycznia tego roku mieliśmy możliwość zaproszenia was na ciekawe filmy do Kina Parafialnego Arka. W tym czasie można było zobaczyć filmy takie jak “Fatima”, “Notre Dame płonie”, “The Chosen”, “Wojtyła. Śledztwo” i “Powołany”.

Wesprzyj grupę ŚDM Strona Dobra

Wpłać dowolną kwotę na konto: 19 1020 2906 0000 1802 0510 6408
tytułem: darowizna SDM

Na ten moment trudno jeszcze oszacować całkowity koszt wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Oficjalna cena pakietu pielgrzyma pojawi się dopiero pod koniec października. Wciąż też otwarta jest kwestia biletów lotniczych do Portugali. Niestety ceny biletów drastycznie wzrastają, kiedy w danym kraju akurat organizowane są Światowe Dni Młodzieży.

W jaki sposób wesprzeć naszą grupę finansowo? 
Mamy specjalne konto, na które możesz wpłacić dowolną kwotę.

Nr konta: 19 1020 2906 0000 1802 0510 6408
Tytuł przelewu: darowizna SDM
Odbiorca: Parafia MB Królowej Polski
Nazwa banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
Kod BIC (Swift) banku (do przelewów z zagranicy): BPKOPLPW

Wiemy, że z Bożą pomocą uda nam się pokonać wszelkie przeszkody, zwłaszcza te finansowe. Przecież to On nas zaprasza na ŚDM.

Zostań ambasadorem naszej grupy i zachęć także swoich znajomych do wspierania naszego wyjazdu. 

Tak naprawdę liczy się każda złotówka. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.

Koszt pakietu pielgrzyma dla jednej osoby to ok 80-100 euro, dlatego wpłacając 400 zł  zapewniasz pakiet jednemu uczestnikowi.

Koszt biletu lotniczego to ok. 2 500 zł

Całkowity koszt wyjazdu to ok. 4.500 zł.

Zebrane środki

Zebrane środki
67%

Możesz wspomóc nas w inny sposób? 

Skontaktuj się z nami.

Skip to content