20

marzec

2021

Zakończenie kursu lektorskiego w dekanacie kalwaryjskim

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Dobiega końca kurs lektorski w dekanacie Kalwaria Zebrzydowska, do którego w tym roku przystąpiło prawie 40 ministrantów. Niestety, z powodu obostrzeń, kurs w dużej mierze odbywał się w trybie on-line. Udało nam się zrealizować część teoretyczną, odbyły się nawet internetowe spotkania z aktorem, p. Piotrem Piechą i p. neurologopedą, Joanną Madej. Niestety warunki pandemiczne uniemożliwiają nam dokończenie kursu w części praktycznej. Dlatego zwracam się do księży opiekunów w parafiach o to, aby praktycznie przygotowali przyszłych lektorów do czytania w parafiach a także umożliwili im czytanie w czasie Mszy Świętej. Na ten moment, uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów będzie miało miejsce w klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej 17 kwietnia o godz. 10:00.  

Uczestników kursu zapraszam na ostatnie spotkanie podsumowujące część teoretyczną w sobotę, 27 marca o godz. 9:00 (spotkanie potrwa ok 3h) – linki do spotkań zostaną wysłane w wiadomości mailowej (jeżeli jej nie ma to proszę sprawdzić folder “Spam”).

Przypominam, że na stronie naszej diecezji Duszpasterstwo Służby Liturgicznej udostępniło szereg prezentacji, które mogą pomóc w dokończeniu kursu w parafiach. Prezentacje można pobrać pod tym linkiem.

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

2 comments

Jakub Burkot

Szczęść Boże,czy linki do jutrzejszego spotkania prześle ksiądz jutro?

Jakub Burkot

Szczęść Boże,czy linki do jutrzejszego spotkania prześle ksiądz jutro? bo jeśli dzisiaj to nie dostałem

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kwiecień

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

13

kwiecień

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
W najbliższą sobotę (17 kwietnia) w Sanktuarium Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miało miejsce błogosławieństwo lektorów z parafii dekanatu Kalwaria Zebrzydowska. Do tej posługi

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: