4

lt.

2018

WIECZÓR KOLĘDOWY 2018 R. [FOTO]

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

JasGimDSC_0116O Zbawicielu, o Dziecię Boże,

U Twej stajenki otwartych wrót,

Składa dziś Tobie w wielkiej pokorze

Swe serca wierny Twój lud…”

    Różne są sposoby oddawania czci nowonarodzonemu Jezusowi. Jedni śpiewają kolędy – jako kolędnicy, drudzy – stawiają piękne szopki w parafialnych kościołach, kolejni – składają sobie życzenia na organizowanych spotkaniach opłatkowych, a jeszcze inni – przedstawiają jasełka. U nas w przytkowickiej parafii pielęgnuje się wszystkie te bożonarodzeniowe tradycje. Dlatego też w niedzielę – 28. 01. 2018 r. bardzo wielu mieszkańców zebrało się na zorganizowanym już po raz X WIECZORZE KOLĘDOWYM w szkole w Przytkowicach.

Widzowie, dzięki uczniom klas VII a szkoły podstawowej i młodym aktorom kółka teatralnego z klas III A i B gimnazjum, mieli okazję podążać śladami historii zbawienia. Od czasów raju, grzechu Adama i Ewy, buntu aniołów, poprzez zwiastowanie, czasy króla Heroda, aż po narodzenie Zbawiciela, pokłon pasterzy i mędrców. Nad grą aktorską, dykcją i prezentacją młodzieży czuwały nauczycielki j. polskiego p. Jadwiga Janicka i p. Justyna Kapusta. Poszczególne sceny przedstawienia jasełkowego oddzielone były śpiewem kolęd chóru szkolno-parafialnego DoMiSol. Chórzystami opiekowali się p. Iwona Kondela (katechetka) i p. organista Stanisław Serwin. Oprawę muzyczną przygotowali i uświetnili grą na instrumentach bracia Gabriel i Piotr Łężniak. Wspaniała scenografia oraz bogactwo efektów świetlnych i dźwiękowych pomogły widzom przenieść się w ten piękny biblijny świat. Po raz kolejny dobro zwyciężyło, a zło zostało pokonane. “Światem multimediów” kierował ksiądz wikary Jarosław Gawęda ze swoją ekipą, którą tworzyli uczniowie: Jakub Syrek (kl. VII a) i Mariusz Janik (kl. III B). Trwający przeszło 1,5 godziny spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń estetycznych i przeżyć duchowych. Pozwolił oderwać się od codzienności i jeszcze raz poczuć atmosferę Świat Bożego Narodzenia.

IK

    

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

Kwi

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: