“Opiekun” i “The Chosen” – o profesjonalizmie i katolickiej kinematografii z Andrzejem Sobczykiem – Podcast #3

“”Opiekun” i “The Chosen” – o profesjonalizmie i katolickiej kinematografii z Andrzejem Sobczykiem” – to tytuł kolejnego odcinka naszego podkastu. Właśnie w nim ksiądz Jarosław Gawęda przeprowadził treściwą i merytoryczną rozmowę z Andrzejem Sobczykiem, czyli katolickim producentem filmowym. 

Andrzej Sobczyk to prezes stowarzyszenia Rafael zajmującego się produkcją i dystrybucją filmów. Na stronie tej organizacji przeczytamy, że przede wszystkim tworzy i udostępniania ona nowoczesne narzędzia ewangelizacji, które ożywiają życie duchowe. Z kolei główny jej cel to podtrzymanie wiary i przekazywanie wartości kolejnemu pokoleniu poprzez filmy i media

Sam gość naszego podkastu kieruje się w życiu przede wszystkim hasłem: “Niech dzieją się dobre rzeczy”. Oddaje ono w pełni duszę wszystkich inicjatyw, w które się angażuje. Można zapytać – jakie to przedsięwzięcia? Już je prezentujemy. Andrzej Sobczyk to: wydawca wysokonakładowej darmowej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”, pomysłodawca i wykładowca w Akademii Właściwy Tor, pomysłodawca Osiedla Fatimskiego oraz Księgarni Gloria24.pl.

Z księdzem Jarosławem Gawędą rozmawiał przede wszystkim o nowym filmie “Opiekun” i światowym fenomenie “The Chosen”, czyli o profesjonalizmie w Kościele i katolickiej kinematografii. Zapraszamy na trzeci odcinek naszego podkastu – “Dobre rozmowy o technicznej stronie Ewangelizacji”. 

 

 

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Nowohuckie czuwanie dla maturzystów

Matury to okres pełen stresu, presji oraz niepewności związanej z przyszłością. W odpowiedzi na to, zapraszamy was, młodzi na Nowohuckie czuwanie dla

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments