2

sty

2021

Orszak Trzech Króli 2021 w Przytkowicach

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Niestety, z powodu obostrzeń, w tym roku Orszak Trzech Króli 6 stycznia nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Jednak, to wcale nie jest powód, żeby nie ruszać się z domu. Mędrcy, którzy przebyli setki kilometrów do Dzieciątka Jezus, zapraszają nas, byśmy wstali z kanapy, wzięli swoją rodzinę i ruszyli razem z nimi. Dlatego w tym roku proponujemy formę Orszakowych Spacerów połączonych z grą terenową. Co trzeba zrobić? Wybrać jedną z tras – mapa z zaznaczonymi punktami startowymi znajduje się poniżej:

 

 

Kiedy wybierzecie punkt startowy, trzeba będzie pobrać kartę zadań z mapą oraz ją wydrukować (linki poniżej). W czasie Spaceru będziecie natrafiać na punkty, z których nie tylko dowiecie się czegoś ciekawego, ale też znajdziecie rozwiązanie zagadek. Rozwiązanie zadania należy wpisać na kartę zadań. Kiedy już uda się wam przejść całą trasę i odnajdziecie miejsce, gdzie narodził się Jezus, będziecie mogli oddać podpisaną kartę zadań jednemu z pastuszków, którzy przybyli tam przed wami. Spośród uczestników Orszaku wylosujemy nagrody. 

Na spacer orszakowy można wybrać się w godzinach od 7:00 do 17:00 (szopka będzie czynna cały dzień, aż do Mszy wieczornej o godz. 17:00)

Linki do poszczególnych map znajdują się poniżej. Aby zapisać otwartą mapę, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszki na mapę i wybrać opcję Zapisz obraz jako lub od razu Drukuj.

Trasa króla Kacpra – Pobierz kartę do gry z mapą

Trasa króla Melchiora – Pobierz kartę do gry z mapą

Trasa króla Baltazara – Pobierz kartę do gry z mapą

 

Pamiętajcie, że obostrzenia nadal obowiązują – dlatego wyruszcie na Spacer w gronie najbliższej rodziny i uważajcie po drodze! Powodzenia! 

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: