16

wrz.

2018

OSL – 16.09.2018 r.

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Ogłoszenia Służby Liturgicznej
Parafia pw. Przenajświętszej Trójcy
w Przytkowicach

16 września 2018 r.
XXIV Niedziela Zwykła

  1. Z liturgii Kościoła:
  • We wtorek jest święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Urodził się w 1550 roku. Kiedy miał 17 lat poszedł pieszo do Rzymu, by wstąpić do klasztoru. Zmarł rok później w opinii świętości, nie doczekawszy 18. rocznicy swoich urodzin.
  • W piątek znów święto św. Mateusza, ewangelisty. Zanim Jezus go powołał, zajmował się zbieraniem podatków.
  1. Na halę zapraszam ministrantów i lektorów w każdy poniedziałek, w godzinach między 18:00 a 19:30. Liczę na waszą obecność. Trzeba trenować przed turniejem!
  2. Młodzież z naszej diecezji zjeżdża się 22 września (sobota) do Centrum Jana Pawła II by wspólnie przeżyć Mszę Świętą
    a także wspólnie się bawić i integrować. Wystąpią dla nas m.in. Siewcy Lednicy i NieMaGoTu. Zapisy od 6 klasy w górę. Wyjazd o godzinie 14, powrót około 21-22. Koszt wyjazdu: 10 zł. Zapisy u księdza.
  3. Chciałbym spotkać się z waszymi rodzicami w przyszły wtorek, 25 września o godz. 19:00 w kościele. Spotkanie organizacyjne, dotyczące też nowego prawa (tzw. RODO). Poproście ich, żeby zarezerwowali sobie czas.

    Niech Was prowadzi patron młodych, św. Stasiu Kostka!

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

Kwi

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: