Nowohuckie czuwanie dla maturzystów

Matury to okres pełen stresu, presji oraz niepewności związanej z przyszłością. W odpowiedzi na to, zapraszamy was, młodzi na Nowohuckie czuwanie dla maturzystów (i nie tylko). 

Będziemy mieli okazję wspólnie pochylić się przed Bogiem, aby złożyć Mu nasze intencje, prośby i dziękczynienia. Choć nazwa sugeruje, ze spotkanie jest skierowane tylko do maturzystów, zapraszamy wszystkich chcących przeżyć ten czas modlitwy – szczególnie młodych, ale też ich rodziców i nauczycieli. Chcemy razem z Wami oddać te trudne chwile matur w ręce Boga, w sposób, który pozwoli nam się zjednoczyć i doświadczyć pokoju, który przynosi Zmartwychwstały.

Czuwanie modlitewne odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia przy kościele Arka Pana w Krakowie-Bieńczycach. Zaczynamy o godz. 19:00. Jeżeli pogoda pozwoli, pierwszą część naszego czuwanie przeżyjemy w duchu lednickim przed kościołem. Będzie nie tylko integracja, ale też konferencja o. Łukasza Buksy OFM. Pierwsza część zakończy się Adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy mieli czas na modlitwę indywidualną, refleksję i spotkanie z kapłanami. W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi wokół kościoła a także w konfesjonałach w kaplicy pojednania. Zwracamy się tutaj z prośbą do kapłanów którzy przybędą towarzyszyć młodym, aby podjęli posługę spowiedzi (prosimy o zabranie swoich stuł). Osoby konsekrowane, które chciałyby podjąć posługę rozmowy z młodymi, prosimy aby zgłosiły się do prowadzących spotkanie. 

Konferencja i adoracja prowadzi do drugiej części spotkania, którą rozpocznie uroczyste przejście przez bramę kościoła. Już w kościele, ok godz. 21:00 będzie celebrowana uroczysta Msza Święta.

Temat spotkania to “młodość – między #sacrum a #profanum”. Przeżywanie młodości, kształtowanie swojego przyszłego życia we współczesnym świecie jest wielkim wyzwaniem. Jesteśmy tego świadomi – waszych wątpliwości, pytań, niepewności. Nie zostajecie z tym sami. Przyjdźcie, spotkajmy się ze sobą, z Bogiem i z tym, co jest w was. Zapraszamy was do przeżycia swoistej wędrówki duchowej ze świata #profanum do świata #sacrum.

Wierzymy, że to spotkanie z Bogiem pomoże Wam w trudnym czasie matur i przyniesie wiele łask i pokrzepi ducha. Do zobaczenia w Arce!

 

Link do wydarzenia na fb

Link do materiałów promocyjnych

 

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Opieka wytchnieniowa jako realna potrzeba

Opieka wytchnieniowa to forma opieki i wsparcia dla osób, które opiekują się ciężko chorymi lub przewlekle chorymi członkami rodziny lub innymi bliskimi

Modlitwa albo psikus

– Chodzi o to, żeby te dzieci miały przez ten moment taką chwilę pozytywnego kontaktu z ludźmi kościoła, bo być może będą

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content