7

kw.

2019

Misje Święte – #1 Niedziela

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Misje Święte rozpoczęły się w niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku. Na porannych Mszach świętych ksiądz proboszcz przywitał ojca misjonarza w drzwiach naszego kościoła z krzyżem i święconą wodą.

Po wejściu do kościoła i pokropieniu wiernych wodą święconą, wszyscy śpiewali pieśń do Ducha Świętego prosząc Go o obfite owoce tych Misji. Byśmy potrafili słuchać mówiącego do nas Boga tak, jak słuchał go Samuel. Nie tylko słuchać, ale także wprowadzać w czyn to, o czym usłyszymy.

 

Nauka ogólna

Faryzeusze i uczeni w piśmie przyprowadzają do Jezusa kobietę przyłapaną na cudzołóstwie. Chcąc wystawić Go na próbę, pytają, co mają z nią zrobić. Ale Jezus zwraca uwagę na coś zupełnie innego. Jak podaje tradycja, na ziemi zaczął pisać grzechy tych, którzy tam przyszli. W tych słowach każdy z nich widział swój grzech. Jak łatwo zobaczyć grzech drugiego, ale trudno zobaczyć swój grzech. Trudno się z nim zmierzyć. To właśnie ta kobieta odeszła usprawiedliwiona, a nie oni. Te misje powinny być czasem w którym i my zmierzymy się ze swoimi grzechami.

Posłuchajcie nagrania z pierwszej nauki ogólnej:

(Aby pobrać plik na swój komputer należy kliknąć “Download” na odtwarzaczu)

 

Kazanie pasyjne

Na swojej drodze krzyżowej Jezus spotyka płaczące kobiety. Płaczą nad Jego losem. Ale On kieruje ich myślenie na zupełnie inne tory. Cierpienie które ponosi jest skutkiem grzechu człowieka – i to nad nim należy zapłakać. Jezus pragnie głębokiego wstrętu do grzechu, za który ponosi mękę. Ale czasem jesteśmy bezsilni wobec otaczającego nas zła. Jest wiele takich sytuacji w naszym życiu, kiedy czujemy że nic nie możemy zrobić. Czy potrafię współczuć, przejąć się losem drugiego człowieka? Jeżeli tak, to współczułem samemu Jezusowi. Czy potrafię porwać się na czyny miłości współczującej?

Posłuchajcie nagrania z Kazania Pasyjnego:

(Aby pobrać plik na swój komputer należy kliknąć “Download” na odtwarzaczu)

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: