8

kw.

2019

Misje święte – #2 Poniedziałek

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print
Drugi dzień Misji Świętych w naszej parafii upłynął pod znakiem chrztu świętego. Podczas Mszy Świętej z nauką ogólną ojciec misjonarz przypomniał nam, jak ważny w naszym życiu jest ten sakrament. Nie tylko jest bramą do innych sakramentów, ale włącza nas w Kościół i uzdrawia, daje nowe życie.

Po Mszy Świętej można było podejść do chrzcielnicy i dotykając jej, wyrazić Bogu wdzięczność za ten dar oraz odnowić chrzcielne przyrzeczenie.

 

Był to też dzień Drogi Krzyżowej dla dzieci z naszej szkoły.

 

W czasie wieczornej Mszy odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. A po kazaniu zabrzmiał dzwon pokutny, kiedy wszyscy na klęcząco, z podniesionymi rękami modliliśmy się o nawrócenie tych, którzy są daleko od Boga.

 

Wieczorem zakończyliśmy dzień wspólnym śpiewaniem pieśni maryjnych i apelem, na którym usłyszeliśmy świadectwo człowieka, który 38 lat nie był w kościele a nawrócił się w czasie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Posłuchajcie nagrania z dzisiejszej nauki ogólnej:

 

(Aby pobrać plik, kliknij “Download” na odtwarzaczu) 

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: