13

kw.

2021

Błogosławieństwo lektorów dekanatu kalwaryjskiego

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) w Sanktuarium Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miało miejsce błogosławieństwo lektorów z parafii dekanatu Kalwaria Zebrzydowska. Do tej posługi w Kościele zostanie wprowadzonych 33 chłopaków. Do tego wydarzenia przygotowywali się już od początku roku szkolnego, z powodu pandemii uczestnicząc w kursie on-line. Odkrywali tajniki liturgii oraz Pisma Świętego a także mieli zajęcia z logopedą czy aktorem Teatru Ludowego, p. Piotrem Piechą.

Możliwość bycia lektorem to wspaniałe wyróżnienie, ale również wielka odpowiedzialność. Trzeba nieustannie dążyć do tego, aby Słowo Boże odczytywać w sposób wyraźny i poprawny, ponieważ lektorzy stają się narzędziami, przez których działa sam Pan Bóg. Zatem kurs, który przeszli nie jest końcem drogi, ale zaledwie jej początkiem. Ci, którzy będą chcieli bardziej zaangażować się w swoich parafiach, za 2-3 lata będą mogli pójść krok dalej i wziąć udział w Diecezjalnej Szkole Ceremoniarza.

Nowych lektorów zapraszamy na godz. 9:45 ze swoimi albami. Spotykamy się wewnątrz w kościele. Msza Święta rozpocznie się po próbie, ok godz. 10:30.

Przypominamy, że tak jak i wszędzie, także w klasztorze w Kalwarii obowiązują zasady zachowania dystansu i maseczek. W uroczystości będzie można włączyć się również duchowo, dzięki transmisji on-line.

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: