Chodź i zobacz! – Podejmij wyzwanie Camp Back Festiwal

Czy może być coś dobrego w Kościele? W mediach jest dużo nieciekawych informacji o Kościele, choć często trudno jest sprawdzić, jak bardzo są one wiarygodne. Z drugiej strony widzimy, że jednak katolicy mają to coś: tłumy młodych zgromadzonych na Lednicy, wielogodzinne uwielbienie na Atlas Arenie w Łodzi, wiele wspólnot młodzieżowych, cotygodniowych spotkań. Skąd oni to mają? Co przyciąga ich do Kościoła? Na to pytanie odpowiada Camp Back Festiwal — Chodź i zobacz! Podejmij wyzwanie #CampBackChallenge!

Tymi właśnie słowami zwrócił się Filip do Natanela. Filip, który jako pierwszy spotkał Jezusa, był nim zafascynowany. Chciał, aby w podróży za Mistrzem towarzyszył mu Natanel. Temu jednak daleko było do entuzjazmu Filipa. — Czyż może być coś dobrego z Nazaretu? — zapytał Filipa. W odpowiedzi usłyszał proste — Chodź i zobacz! Dlatego właśnie słowa te stały się tematem pierwszej edycji festiwalu młodych organizowanego przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Festiwal nosi nazwę Camp Back i odbędzie się w terminie 22-25 sierpnia 2023 r. przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Plakat Camp Back

 

Skąd pomysł na Festiwal?

Idea festiwalu wymyślona jest przez młodych zaangażowanych w Grupach Apostolskich. Są jak ewangeliczny Filip, który swoją pasją odkrywanie Jezusa chce dzielić się z innymi i zapraszać ich do wspólnej wędrówki. — Razem z naszymi Gośćmi przez te 4 dni będziemy starać się pokazać Uczestnikom żywy Kościół i zachęcić do odważnego włączenia się w jego budowanie. Chcemy też wspólnie odkrywać bogactwo duchowe Kościoła, chcemy pokazywać Chrystusa w sakramentach, a zwłaszcza w Eucharystii. — możemy przeczytać na zaproszeniu od organizatorów.

 

Plan wydarzenia

Wydarzenie trwa 4 dni. Ważnym punktem każdego dnia jest Eucharystia i Głód Słowa, czyli wspólnotowe spotkanie ze Słowem Bożym. Każdego dnia będzie też spotkanie z gościem. 22 sierpnia spotkanie integracyjne poprowadzi Animator Imprez — zespół profesjonalnych wodzirejów i DJ z Krakowa, zatem nie zabraknie dobrej zabawy i muzyki. 23 sierpnia będzie możliwość spotkania z o. Łukaszem Buksą, franciszkaninem, doktorem socjologii i rekolekcjonistą “Obudź się! Możesz więcej!”. Jest to autorski cykl muzyczno-słownych konferencji dla młodzieży. Jest to Słowo głoszone z mocą w rytm dobrej muzyki. 24 sierpnia gościem Festiwalu będzie Gabriela Baran, kato influencerka i tegoroczna maturzystka, która podzieli się swoim świadectwem realizowania swoim życiem pragnienia pokazywania Boga i Jego dobroci innym.

 

Wyzwanie Camp Back

Fakt jest taki, że żeby się czegoś nauczyć czy odkryć to trzeba spróbować samemu. Taka idea przyświeca nam w projektach prowadzonych przez Stronę Dobra. Żeby nauczyć się tworzyć film czy zrealizować akustycznie koncert nie wystarczy sucha teoria. Podobnie jest w Kościele, aby Go prawdziwie odkryć, potrzebujemy stanąć w jego wnętrzu, poznać osoby, które go tworzą i próbować zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. To brzmi jak wyzwanie: #CampBackChallenge. Zróbmy raban i zapraszajmy na festiwal, gdzie tylko się da! W mediach społecznościowych i na wakacjach, w parafii i tam, gdzie Kościoła nie lubią. A może zwłaszcza tam, gdzie nas zapytają — Czy może być coś dobrego w Kościele? — Chodź i zobacz! Sam się o tym przekonaj. 

 

Co należy zrobić?

Po pierwsze zapisać się na Festiwal już teraz. Jako że wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy, organizatorzy potrzebują informacji w jak wielką infrastrukturę celować. Kto organizował coś kiedykolwiek wie, jak ta są trudne i ważne decyzje. Zapisy już trwają na stronie internetowej. Ale to nie wszystko. Aby podjąć wyzwanie Festiwalu Camp Back, trzeba być jak Filip i zaprosić kolejną osobę. Nawet jeśli ona nie może wziąć udziału, niech zaprosi kolejne. Jeżeli nie możecie być na całym Festiwalu, można dołączyć tylko na jeden wieczór. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej wydarzenia Camp Back Festiwal. Informacje o wydarzeniu możecie także śledzić na social mediach: Facebook / Instagram

Ostatnio opublikowane na naszej stronie

Opieka wytchnieniowa jako realna potrzeba

Opieka wytchnieniowa to forma opieki i wsparcia dla osób, które opiekują się ciężko chorymi lub przewlekle chorymi członkami rodziny lub innymi bliskimi

Modlitwa albo psikus

– Chodzi o to, żeby te dzieci miały przez ten moment taką chwilę pozytywnego kontaktu z ludźmi kościoła, bo być może będą

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content