2

maj

2019

Kościół (nie)znany #3 – Całun Turyński

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

Kolejna multimedialna katecheza z cyklu “Kościół (nie)znany” poświęcona jest tematyce Całunu Turyńskiego. Dlaczego to płótno wzbudza na świecie takie kontrowersje? Pomimo, iż jest to najlepiej przebadany kawałek materiału na świecie, ciągle pojawiają się nowe pytania na które brak odpowiedzi. Czy jednak człowiek wierzący potrzebuje jednoznacznego potwierdzenia, skoro widzi w nim dokładne odbicie Chrystusa?

Gdzie i kiedy Całun pojawił się po tym, jak zniknął na całe wieki? Dlaczego to płótno jest takie niezwykłe? Czemu tak inspiruje naukowców, że ci stworzyli osobną dyscyplinę naukową zajmującą się tylko badaniem tego niezwykłego płótna? Czy faktycznie jest odbiciem ciała Chrystusa? Dlaczego mówi się o nim, że nie jest obrazem, ale zdjęciem? Jaki wynik dało datowanie węglowe? Wreszcie, co tak naprawdę można na nim zobaczyć? Na te i wiele innych pytań postaramy się znaleźć odpowiedź na naszym krótkim niedzielnym spotkaniu. 

Katecheza odbędzie się w niedzielę, 5 maja 2019 roku o godz. 18:00 w salce katechetycznej przy parafii w Przytkowicach.

 

 

Do wydarzenia pozostało:

[ycd_countdown id=”3467″][/ycd_countdown]

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: