23

lut

2019

Błogosławieństwo Lektorów

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

To niezwykły moment, kiedy młodzi chłopcy dopuszczeni zostają do tego, by odczytywać w czasie liturgii Słowo Boże. W ten sposób stają się “głośnikami”, przez które rozbrzmiewa w Kościele głos samego Boga.

Jest to wyróżnienie nie tylko dla nich, ale również dla całej rodziny. Jest też zadaniem, by żyć zgodnie z tym Słowem, które się czyta i coraz lepiej je poznawać. Dlatego zachęcam rodziców i rodziny kandydatów na lektorów do wspólnego uczestnictwa w tym dekanalnym święcie. Możecie zaprosić także członków Służby Liturgicznej. Kandydaci muszą mieć przygotowane alby (zgodnie ze zwyczajem panującym w danej parafii).

Błogosławieństwo nowych lektorów odbędzie się w sobotę, 30.03.2019 roku w klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 13:00. Mszy Świętej będzie przewodniczył i uroczystego błogosławieństwa udzieli ks. kan. Wiesław Cygan, dziekan dekanatu Kalwaria Zebrzydowska.

 

ks. Jarosław Gawęda
Dekanalny Duszpasterz Młodzieży

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: