30

mar

2019

Błogosławieństwo Lektorów

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print

LektLektDSC_0171W sobotę, 30 marca 2019 roku, w klasztorze oo. Bernardynów odbyła się Msza z udzieleniem błogosławieństwa nowym lektorom. 

 

 

 

Błogosławieństwo przyjęło 42 kandydatów z następujących parafii:

Barwałd Górny – 3 lektorów

Brody – 5 lektorów

Kalwaria Zebrzydowska – 3 lektorów

Klasztor – 3 lektorów

Lanckorona  – 3 lektorów

Leńcze – 4 lektorów

Przytkowice – 9 lektorów

Skawinki – 2 lektorów

Stanisław Dolny – 4 lektorów

Stanisław Górny – 6 lektorów

Uroczystość ta zakończyła kilkumiesięczny kurs, podczas którego kandydaci bliżej poznali Pismo Święte, liturgię a także uczyli się pięknego i wyraźnego czytania. Ale nie można też spocząć na laurach. Teraz każdego dnia, gdy będą mieli wyjść na ambonę i pośród Kościoła czytać Słowo Boga, będą musieli wykorzystać wiedzę i zestaw ćwiczeń, które zdobyli na kursie lektorskim. Dziękujemy księdzu dziekanowi, Wiesławowi Cyganowi za przewodniczenie tej liturgii a także księżom opiekunom LSO i księżom wikarym, którzy aktywnie włączyli się w przebieg kursu. Podziękowania również dla Scholi z Przytkowic za piękną oprawę muzyczną naszej modlitwy; rodzicom za otwartość i pomoc. Wreszcie samym kandydatom, za chęć służenia Bogu i głoszenia Jego Słowa.

To nie koniec. To dopiero początek pięknej przygody…

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

29

kw.

2021

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Spotkanie Lednickie zbliża się już wielkimi krokami. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbędzie się ono w trybie on-line, ponieważ

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: