Baśń “Krawiec Niteczka” (Szkolny teatr “Na Przekór”)

03/07/2021

Szkolny Teatr “Na Przekór” działa przy szkole w Przytkowicach od ponad dziesięciu lat. Co roku dzieci zaangażowane w ten projekt wystawiały dwa przedstawienia. Niestety, pandemia zatrzymała próby do kolejnego przedstawienia. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zaprosić Was na przedstawienie w formie filmu. Premiera 4 lipca o godz. 17:00.

Opis filmu:

Przygotowanie filmu było dla naszej ekipy pierwszą okazją do pracy nad większym projektem od adaptacji scenariusza do montażu.

Pierwszym etapem prac była adaptacja scenariusza teatralnego na potrzeby filmowe. Choć zarówno za pomocą teatru, jak i filmu opowiada się historie, to technika pracy jest zupełnie inna. W teatrze myśli się całymi scenami, natomiast film składa się z wielu zmontowanych ze sobą ujęć. Adaptacją scenariusza zajęli się Maria Różycka, Norbert Stawowy i ks. Jarosław Gawęda.

Kolejny etap prac to zaplanowanie ujęć i przygotowanie scenopisu (tutaj wielkie podziękowania dla Joanny Pławny), wybór lokacji, aktorów, przygotowanie strojów, zaplanowanie dni zdjęciowych – aby każdy wiedział, gdzie i kiedy ma się stawić.

Pracę na planie zaczęliśmy od nagrania voice-over, czyli tych dźwięków, które wchodzą spoza sceny: narratorów, piosenek. W tym celu w Strażnicy OSP w pomieszczeniu prób orkiestry zaaranżowaliśmy studio nagrań.

Pierwszy klaps na planie filmowym padł w scenie z diabłami. Najtrudniejszym dniem był plan zdjęciowy w Skansenie w Wygiełzowie, który trwał 8 godzin. Stojąc w pełnym słońcu, powtarzając raz po raz kolejne duble, tak naprawdę dowiedzieliśmy się, ile sił kosztuje produkcja filmowa.

Finalnie nakręciliśmy prawie 2 godziny materiału filmowego (277 plików wideo i 107 plików audio). Montaż trwał prawie 3 dni, największe zasługi ma tutaj debiutująca w tej roli Aleksandra Balcer.

Film został nakręcony bezlusterkowcem Sony a6600 z kitowym obiektywem oraz Sigmą 16 mm.

Dodaj komentarz

Zobacz inne nasze filmy:

Baśń “Krawiec Niteczka” (Szkolny teatr “Na Przekór”)

Szkolny Teatr "Na Przekór" działa przy szkole w Przytkowicach od ponad dziesięciu lat. Co roku dzieci zaangażowane w ten projekt wystawiały dwa przedstawienia. Niestety, pandemia zatrzymała próby do kolejnego przedstawienia. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zaprosić Was na przedstawienie w formie filmu. Premiera 4 lipca o godz. 17:00. (więcej…)

Oglądaj »

Premiera coveru Driving License w wykonaniu Oliwii Kalety

Serdecznie zapraszam na premierę coveru utworu Driving License Olivii Rodrigo w wykonaniu Oliwii Kalety. Piosenka wraz z teledyskiem została przygotowana na IX edycję Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości pt. "My pandemii się nie damy, o miłości zaśpiewamy..." organizowanym przez Zespół Szkół CKU w Radoczy w 2021 roku, gdzie zajął I miejsce.   Utwór: Drivers…

Oglądaj »

ZANIM ZACZNIESZ...

... POMÓDL SIĘ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen!

%d bloggers like this: