Powstaje gra o tym, czym jest Eucharystia. W jej trakcie gracze będą odbędą podróż do fantastycznego świata w którym od wielu lat nie było już Eucharystii, a ludzie całkowicie o niej zapomnieli. Odkrywając, co do tego doprowadziło, gracze będą musieli nauczyć ludzi o tym, czym jest Eucharystia, a także zdobyć wszystkie przedmioty, które zostały zagrabione ze zniszczonego i opuszczonego kościoła. Będą musieli również zdobyć receptury i przygotować odpowiedni chleb i wino. Wreszcie, gdy wszystko będzie już gotowe będą musieli pokonać złego władcę, który w swoim zamku więzi jedynego księdza.

Wielkim atutem gier RPG jest  fakt, że toczą się w wyobraźni graczy. Poprzez fabułę gracze angażują się w przeżywane przygody, dlatego lepiej zapamiętują różne szczegóły. W tym wydaniu gry nie ma wiele przemocy, nie ma też magii. Oparta jest ona w całości na wierze rzymskokatolickiej, gdzie Bóg sprawuje opiekę nad całym światem. Niniejsza gra może być zatem doskonałym urozmaiceniem zbiórek ministranckich lub spotkań formacyjnych dla dzieci (a nawet dla starszych).

Motywacją do stworzenia tej gry jest rozpoczynający się właśnie program formacyjny przyjęty przez Episkopat Polski na lata 2019-2022 pt. “Eucharystia daje życie”. Długo zastanawiałem się, w jaki sposób wprowadzić ministrantów w przeżywanie tej największej tajemnicy naszej wiary, tak, aby był dla nich zarówno ciekawy, jak też niosący ze sobą wiele treści. Wybór padł na system papierowego RPG i właśnie w ten sposób zacząłem prowadzić z nimi zbiórki.

Gra w ciągu kilku miesięcy dołączy do zbrojowni Strony Dobra i będzie dostępna do pobrania.

Chcesz dołączyć do teamu tworzącego grę? Skontaktuj się ze mną: stronadobra.pl/kontakt

Dodaj komentarz