8

Kwi

2019

Misje święte – #2 Poniedziałek

ks. Jarosław Gawęda
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Share on print
Drugi dzień Misji Świętych w naszej parafii upłynął pod znakiem chrztu świętego. Podczas Mszy Świętej z nauką ogólną ojciec misjonarz przypomniał nam, jak ważny w naszym życiu jest ten sakrament. Nie tylko jest bramą do innych sakramentów, ale włącza nas w Kościół i uzdrawia, daje nowe życie.

Po Mszy Świętej można było podejść do chrzcielnicy i dotykając jej, wyrazić Bogu wdzięczność za ten dar oraz odnowić chrzcielne przyrzeczenie.

 

Był to też dzień Drogi Krzyżowej dla dzieci z naszej szkoły.

 

W czasie wieczornej Mszy odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. A po kazaniu zabrzmiał dzwon pokutny, kiedy wszyscy na klęcząco, z podniesionymi rękami modliliśmy się o nawrócenie tych, którzy są daleko od Boga.

 

Wieczorem zakończyliśmy dzień wspólnym śpiewaniem pieśni maryjnych i apelem, na którym usłyszeliśmy świadectwo człowieka, który 38 lat nie był w kościele a nawrócił się w czasie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Posłuchajcie nagrania z dzisiejszej nauki ogólnej:

 

(Aby pobrać plik, kliknij “Download” na odtwarzaczu) 

ks. Jarosław Gawęda

ks. Jarosław Gawęda

Od dawna chciałem dążyć do sukcesu w życiu i dzielić się z innymi doświadczeniami z tej drogi, dlatego w 2009 roku założyłem pierwszy blog. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, co wkrótce wydarzy się w moim życiu i dokąd mnie to zaprowadzi. Tym bardziej nie wiedziałem, że w 2017 roku odprawię pierwszą Mszę Świętą. Ta wspaniała przygoda trwa do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne wpisy na stronie:

28

Lis

2019

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Powstaje gra o tym, czym jest Eucharystia. W jej trakcie gracze będą odbędą podróż do fantastycznego świata w którym od wielu lat nie było

24

Lis

2019

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a zarazem ostatnią niedzielę roku liturgicznego. I tak jak za miesiąc będziemy podsumowywać cały rok 2019: jaki

22

Paź

2019

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
 W dnach 19-20 października 2019 roku w Przytkowicach miał miejsce niezwykły jubileusz – 40-lecie scholi parafialnej. Była to okazja do spotkania się tych, którzy

03

Paź

2019

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
Drodzy ministranci! Zbliżają się w naszym dekanacie rozgrywki kwalifikacyjne do XV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Piłce Nożnej Halowej. Zobaczcie

19

Wrz

2019

ks. Jarosław Gawęda
Brak komentarzy
14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem prawie 60 tysięcy ludzi spotkało się w ramach akcji “Polska pod Krzyżem”.
%d bloggers like this: